VIII Abstynencki Turniej Tenisa Stołowego

Sukces pingpongistów z Blachowni

W niedzielę, 11.09.2016 r w Hali Sportowej w Blachowni, odbył się kolejny Abstynencki Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie Abstynenckie Familia, a patronat honorowy objęła Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska. Do turnieju zgłosiło się 47 zawodników i zawodniczek . Poza zawodnikami z Blachowni w turnieju wystąpiły drużyny z Częstochowy, Kłobucka, Radomska, Kamienicy Polskiej, Bytomia . Półfinały wyłoniły najlepszych zawodników turnieju. W pojedynku finałowym zwyciężył Krystian Mnich z Blachowni, pokonując Janusza Ślusarczyka z Częstochowy . W walce o trzecie miejsce na podium zmierzyli się Marian Bruner z Blachowni i Gerard Kochut z Bytomia , lepszym okazał się zawodnik z Blachowni . Wśród pań triumfowała Beata Stolarska przed Heleną Melkus i Jadwigą Nabiałek .
W rywalizacji drużynowej zwyciężyli pingpongiści „Familii” z Blachowni , drugie miejsce zdobyli zawodnicy klubu „Północ” z Częstochowy , a trzecie klub „Odrodzenie” z Bytomia .
Dyplomy i puchary dla najlepszych wręczali Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska wraz z Prezesem Stowarzyszenia Arkadiuszem Michalakiem. Zawody sędziowali: Pan Edward Forma i Sławomir Pyda.