Blachownia

XI ABSTYNENCKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W niedzielę, 15 września 2019 r .w Hali Sportowej w Blachowni, odbył się kolejny XI Abstynencki Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie Abstynenckie Familia, a patronat honorowy objęła Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska. Do turnieju zgłosiło się ponad 50 zawodników i zawodniczek. Poza zawodnikami z Blachowni w turnieju wystąpiły drużyny z Częstochowy, Kłobucka, Radomska, Kamienicy Polskiej, Bytomia i Rybnika . W pojedynku finałowym zwyciężył Grzegorz Wichowski z Rybnika, pokonując Mariana Brunera z Blachowni . W walce o trzecie miejsce zmierzyli się Waldemar Balcer i Gerard Kochut obaj z Bytomia , górą był Waldemar Balcer .Wśród pań triumfowała Milena Hurko z Radomska przed Mariolą Matusek z Częstochowy oraz Heleną Melkus także Częstochowa.
W rywalizacji drużynowej zwyciężyli pingpongiści Zgoda Rybnik, drugie miejsce zdobyli zawodnicy z Odrodzenia Bytom, a trzecie Familia Blachownia . Puchar dla najlepszej zawodniczki Stowarzyszenia Familia odebrała Joanna Michalak .
Nagrody i puchary dla najlepszych wręczali Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska wraz z członkami zarządu Stowarzyszenia „Familia” .Całość zawodów sędziowali: Pan Edward Forma i Sławomir Pyda. Zarząd Stowarzyszenia Familia serdecznie dziękuje wszystkim członkom i sympatykom klubu za wielkie zaangażowanie w zorganizowaniu tego turnieju.